Aikido užsiėmimai

1.5val 1val

kaina /
EUR

50 Eur/asm.

Pradžia Užsiėmimai

Aikido užsiėmimai

Aikido užsiėmimai

Organizatorius

AIKIDO DOJO „SŪKURYS“

Kategorija

Kovos menai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Treniruočių tvarkaraštis:

 

http://www.aikidosukurys.lt/tvarkarastis/

 

Vietovė: 

  1. Lakūnų g. 24 (Outlet Park, II a. Laisvalaikio terasa 19-20).
  2. Bubilo g. 8, Balsiai (Balsių progimnazija).
  3. Kęstučio g. 41 A.
  4. Sirokomlės g. 2, Nemėžis (Nemėžio Šv. Rapolo Kalinausko gimnazija).
  5. Laisvės pr. 82

 

Aikido

 

Rytų kovos meną Aikido sukūrė japonas Morihei Ueshiba (Morihėjus Uešiba). Po Įkūrėjo mirties 1969 m. jo sūnus Kisshomaru Ueshiba (Kišiomaru Uešiba) tapo II Aikido Doshu (Došiu, jap. – Kelio paveldėtoju). Šiuo metu Moriteru Ueshiba (Moriteru Uešiba), Įkūrėjo anūkas, sėkmingai tęsia savo senelio bei tėvo meną. 1932 m. buvo įkurtas AIKIKAI fondas, kurio tikslas – apsaugoti ir skleisti teisingus Aikido idealus, sukurtus ir propaguotus paties Įkūrėjo. Aikido, kaip atskirą kovos meno šaką, Japonijos vyriausybė oficialiai pripažino 1940 m. Fondas (Pasaulinis Aikido centras) nuo 1948 m. buvo pripažintas kaip vienintelė valstybinė organizacija, vystanti ir plėtojanti Aikido.

 

Kas yra AIKIDO?

 

Aikido (jp. „darnos su gyvybine (visatos) energija kelias“) yra vienas iš gražiausių šiuolaikinių Japonijos kovos menų, sukurtas meistro Morihei Ueshiba (1883–1969 m.) 1920 metų pabaigoje. Tai unikali fizinio ir dvasinio tobulėjimo sistema, apimanti psichologinius ir etinius aspektus. Aikido apjungia fechtavimą kardais ir ietimis su senųjų kovos menų savigynos veiksmais. Priešingai nei daugelyje kitų kovos menų, Aikido stengiamasi puolimą priimti, o ne blokuoti. Aikido pagrindinė užduotis – susilieti su puolančiojo judesiu ir jį pratęsti, kontroliuojant ir nukreipiant atakos energiją. Aikido kovos mene nėra varžybų, nes jis remiasi dvikovos nebuvimo filosofija, kuri smerkia žmogaus agresiją ir dvikovos instinktus bei skatina juos nukreipti į harmoniją ir santarvę. Lankančiųjų Aikido treniruotes meistriškumo lygį nustato speciali komisija kvalifikacinio egzamino metu. Jį išlaikius, kandidatams suteikiamos atitinkamos Kyu (kiu) ir Dan kategorijos. Įvairių Aikido mokyklų technikos ypatumai demonstruojami festivaliuose ir įvairaus lygio tarptautinėse, nacionalinėse, miesto ar studentų parodomosiose programose. Reguliarus fizinis aktyvumas stiprina sveikatą ir didina pasitikėjimą savo jėgomis. Judesiai, sudarantys Aikido pratimus ir techniką, koreguoja laikyseną bei mažina įtampą, nes žmogus koncentruoja dėmesį į atsipalaidavimą ir kvėpavimą. Aikido judesiai, kartojami daugybę kartų, padeda natūraliai ir ramiai reaguoti į bet kokią situaciją. Dabar Aikido kovos mene yra keletas krypčių. Pagrindinė kryptis – Aikido Aikikai, kurios ištakos siekia Aikido Įkūrėjo laikus. Dabar jai vadovauja Įkūrėjo anūkas Moriteru Ueshiba. Aikido Aikikai sėkmingai paplitusi 56-iose pasaulio šalyse, o lankančiųjų Aikido treniruotes skaičius jau viršija 1,2 mln. žmonių. Visų pasaulio Aikido Aikikai organizacijų centras yra Aikikai fondas (įkurtas 1932 m.). Nuo 1948 m. Aikikai fondas yra vienintelė pripažinta pasaulinė organizacija, plėtojanti Aikido. Centrinė Aikikai fondo būstinė ir jo metodinis treniruočių centras, vadinamas Aikikai Hombu Dojo (Aikikai Hombu Dodžio), yra Japonijoje, Tokijo mieste (17-18 Wakamatsu-cho, Shinjuku-ku, Tokyo 162-0056, Japan. Tel. (81) 03-3203-9236, faks. (81) 03-3204-8145). Aikikai fondo direktorius ir Aikikai treniruočių centro vadovas yra Aikido Įkūrėjo anūkas Moriteru Ueshiba. Aikikai treniruočių centre aktyviai dirba daugiau kaip 30 profesionalių instruktorių (jų kvalifikacijos japoniškai vadinamos shihan (šihan), shidoin (šidoin). Viena pagrindinių Aikikai fondo ir Treniruočių centro užduočių yra metodinės pagalbos teikimas įvairioms Aikido Aikikai organizacijoms. Siekiant šio tikslo Aikikai Hombu Dojo instruktoriai reguliariai yra siunčiami rengti seminarų į įvairių pasaulio šalių Aikido Aikikai organizacijas. Aikikai fondas – vienintelė organizacija, kuri rengia Aikido Aikikai kvalifikacijos egzaminus ir išduoda atitinkamus sertifikatus.  

 

Išsamesnė informacija: http://www.aikidosukurys.lt/

Organizatorius

Prano Golovač (1966–2017) įkurta Aikido Aikikai asociacija „Sūkurys“ yra viena seniausiai gyvuojančių aikido organizacijų Lietuvoje. Per daugiau nei 20 „Sūkurio“ gyvavimo metų čia aikido treniravosi šimtai suaugusiųjų, paauglių ir vaikų, išugdyta daugiau nei 50 juodojo diržo meistrų. „Sūkurio“ instruktoriai daugiau nei 10 metų kasmet stažuojasi Pasauliniame Aikido Centre Japonijoje, vadinamame „Hombu Dojo“. Jau penkerius metus […]

Kaina : 50 Eur/asm. EUR

Skirta : Paaugliai Vaikai

Vietovė : Vilnius

Jūsų klausimai