Vaikų joga

Smalsusvaikas.lt

16 rugsėjo 2019

Komentarų: 0

Jogos užsiėmimai vaikams turėtų būti kiekvienoje mokykloje privaloma disciplina. Šiame straipsnyje sužinosite kodėl.

Šiuolaikiniai vaikai gyvena su nuolat skubančiais ir užimtais tėvais, didele konkurencija ir nepaskaičiuotais mokymosi krūviais mokyklose, vaizdo žaidimų bei prekybos centrų, intensyvių būrelių laikotarpyje. Stulbinantis vaikų gyvenimo tempas gali stipriai paveikti jų įgimtą džiaugsmą, gebėjimą atsipalaiduoti – ir, dažnai, ne į gerąją pusę.

Jogos pratimų nauda vaikams:

1) Jogos užsiėmimuose nėra konkurencinės kovos.
Šiandieniniame pasaulyje mes tiek daug girdime apie tai, kad turime būti geriausi ir daugiausiai pasiekiantys. Tačiau joga moko vaikus, kad jų kūnas, mąstymas, požiūris yra skirtingi. Čia nėra nei geresnio, nei blogesnio, nei stipresnio ar silpnesnio. Joga tinka kiekvienam kūnui, kiekvienam vaikui ar suaugusiajam.

2) Joga moko priimti save tokį, koks esi.
Visuomenė nuolatos ,,siunčia“ tiek daug pranešimų apie žmogaus netinkamumą, privalomą maksimalizmą. Joga moko vaikus pirmiausia mylėti save. Tai neįtikėtinai vertinga pamoka, padedanti atsikratyti su metais didėjančio nepasitikėjimo savimi jausmo, ypač kylančio paauglystėje ir vėliau.

3) Tolerancija bei pagarba.
Joga moko priimti ir toleruoti kitus. Praktikuodami jogą, vaikai dar ankstyvame amžiuje sužino, kad visos gyvos būtybės turi būti puoselėjamos ir gerbiamos tokios, kokios yra.

4) Joga skatina sveikus įpročius.
Bet kokia vaikystėje pradėta mankštos programa padeda vaikams išlikti fiziškai aktyviems ir sveikiems, dažnam tai tampa jo gyvenimo būdu suaugusiųjų pasaulyje. Tačiau joga išmoko ne tik minėtų įpročių, bet ir sveiko požiūrio į mitybą, gebėjimą nusiraminti ir sutelkti dėmesį.

5) Dėmesys, dėmesys, dėmesys.
Mes gyvename nuolatinio blaškymosi ir streso pasaulyje. Vaikams išlikti ramiems dar sudėtingiau nei mums, suaugusiesiems. Opiausiai ši problema pasireiškia mokyklose ir darželiuose, kai vaikai pradeda mokytis, tačiau nemoka ar net negali susikaupti, koncentruoti dėmesio ar jį išlaikyti. Joga gali tam padėti. Vaikai mokomi susikaupti ir susikoncentruoti ties savo kvėpavimu. Jie sužino, kaip taisyklingas kvėpavimas gali jiems padėti ne tik nurimti, bet ir išlaikyti dėmesį.

6) Joga moko nusiraminti.
Maži vaikai dažniausiai reaguoja į nusivylimus verkdami ar net mėtydami daiktus, kitaip, ne visai tinkamai, išreikšdami savo emocijas. Išmokę tinkamų, sveiko kvėpavimo metodų ir priemonių, skirtų sutelkti dėmesį, jie pradeda mokytis, kaip šias priemones pritaikyti kasdieniame gyvenime ir tinkamai reaguoti į bet kokią situaciją.

Vaikai iš jogos gauna didžiulę naudą. Fiziškai tai padidina jų lankstumą, jėgą, koordinaciją ir kūno sąmoningumą. Be to, pagerėja jų susikaupimas, ramybės ir atsipalaidavimo jausmas.

Vaikų jogos būreliai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *