Šokių pamokos vaikams

Smalsusvaikas.lt

03 rugsėjo 2019

Komentarų: 0

Pradžia Būreliai / mokyklėlės

Šokių pamokos vaikams!

Renkantis užklasinės veiklos tipą, mergaičių tėvai dažnai nori, kad dukros lankytų šokio pamokas ir baleto užsiėmimus, skirtingai nei daugelio berniukų tėvų, kurie prioritetą teikia krepšinio, futbolo ar karate užsiėmimams. Tačiau šokiai tinka visiems vaikams.

Šokis turi daug privalumų. Tai ne tik pagerina vaiko laikyseną, didina ištvermę, lankstumą, bet taip pat išmokstama pajausti ritmą, įgyjamas gebėjimas išgirsti muziką ir, svarbiausia, koordinuoti kūno judesius pagal muziką. Kūrybiškiems vaikams tokios pamokos, kai meniškumas yra svarbus, bus puiki galimybė saviraiškai. Mažieji šokėjai mokosi pristatyti save ir šis įgūdis yra vertingas būsimai profesinei veiklai, nesvarbu, kokia ji bebūtų.

Ikimokyklinio ar pradinio mokyklinio amžiaus mergaitės yra lankstesnės, lengviau koncentruoja dėmesį ar įsisavina informaciją nei berniukai. Muzikiniai – ritminiai judesiai joms taip pat daug lengvesni, tačiau vaikams augant, visa tai keičiasi ir nelygybės su laiku nelieka.

Džiugu, kad nyksta stereotipai, jog šokis nėra rimta ir tai nevyriškas užsiėmimas. Tai yra labai klaidinga samprata.

Šokių pamokos Vilniuje

Štai ką berniukams suteikia šokis:

1) Šokių pamokos ,,prisideda” prie moralinių nuostatų vystymosi. Vaikinai šoka su merginomis, tai juos priverčia ugdyti bendravimo su priešinga lytimi įgūdžius, išmokti būti diskretiškais, elgtis mandagiai ir kultūringai.
2) Šokių užsiėmimai apima ir estetinį ugdymą – svarbų darnaus vystymosi elementą. Treniruočių metu formuojamas vaiko muzikinis skonis, jis turi galimybę dėvėti puošnius drabužius (dabar yra net treniruočių rūbai, kurie yra ir ne tik patogūs, bet ir atrodo tvarkingai).
3) Suteikia pasitikėjimo. Šokių metu būtent berniukas ,,veda“ poros šokius, tad su laiku, net ir patys droviausi vaikinai, išmoksta pasitikėti savimi.
4) Daugelis vaikų turi daug energijos, kurią būtina tinkamai realizuoti. Jei vis dar manote, kad per šokių treniruotes vaikams fizinis krūvis nėra pakankamas, pabandykite patys ir suprasite, kad viena šokių treniruotė gali atstoti intensyvią krepšinio treniruotę.

Šokių pamokos Kaune

Kas gali lankyti šokius?

Norint, kad šokių užsiėmimai būtų naudingi, nebūtina, kad vaikas būtų labai plastiškas ar muzikalus. Visus gebėjimus (muzikinę klausą, plastiškumą, ištvermę, judesių koordinaciją) jis su laiku išsiugdys arba patobulins. Jei vaikas yra fiziškai silpnesnis, užsiėmimų dėka jis tikrai sutvirtės. Žinoma, čia kalbama apie vaikų šokius, profesionalūs sportininkai labai rimtai ir įtemptai treniruojasi.

Šokių nauda visiems:
1) Lavinami motoriniai įgūdžiai
2) Lavinama judesių koordinacija
3) Lavinamas ritmo pojūtis
4) Vaikai išmoksta valdyti savo kūną.

4-6 metų vaikai mokosi pirmuosius šokių žingsnius (E2), stiprina raumenyną ir išmoksta klausyti muzikos ritmą. Nuo 7 metų mokomi pirmieji šokių brėžiniai (E3, E4), vaikai pradeda dalyvauti varžybose, bando iškovoti pirmuosius medalius. Renkantis sportinių šokių klubą vyresniame amžiuje, didelis dėmesys turėtų būti skiriamas šokių treneriui. Svarbu, kad tai būtų žmogus, kuris mėgsta savo darbą, turi mokymo patirties.

Šokių būreliai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *