Slidinėjimo pamokos vaikams ir paaugliams. Koks amžius tinkamiausias pradėti mokytis?

Smalsusvaikas.lt

06 vasario 2020

Komentarų: 0

Pradžia Būreliai / mokyklėlės

Slidinėjimo pamokos vaikams ir paaugliams. Koks amžius tinkamiausias pradėti mokytis?

Slidinėjimas ne tik užsienio kurortuose, bet ir Lietuvos lygumose ar tam įrengtose specialiose trasose – viena mėgstamiausių vaikų ir paauglių pramogų. Tyrimai rodo, kad tėveliai taip pat slidinėjimą laiko viena iš mėgstamiausių suaugusiųjų veiklų. Puiku, kai po slidinėjimo pamokų, visa šeima gali planuoti slidinėjimo keliones į kalnus.

Kokio amžiaus vaikui slidinėjimo pamokos tinkamiausios?

Maži vaikai ne visuomet turi kantrybės sulaukti, kol keltuvu pasikels į slidinėjimo trasos viršų ar kol išmoks atlikti pirmuosius judesius su snieglente ar slidėmis. Tačiau daugelis slidinėjimo mokyklų ir instruktorių mažuosius priima nuo 4 metų. Tėveliams būtina žinoti, kad vaiko pasirengimas priklauso nuo jo individualios raidos ir jie neturėtų tikėtis greitų rezultatų.

Slidinejimas vaikams

Kokia yra didžiausia klaida, kurią daro tėvai, kai jų vaikai pradeda mokytis slidinėti?

Daugelis tėvų vaikus nuteikia, kad slidinėjimas snieglente ar slidėmis pirmiausia tiesiog gera pramoga ir pamiršta, kad tai sporto šaka, kurioje ne tik geros emocijos, bet ir būtini įgūdžiai, susikaupimas bei darbas. Todėl vaikai, tikėdamiesi tik smagiai praleisti laiką, sunkiai koncentruoja dėmesį ir nėra linkę įsiklausyti į vertingas instruktorių pastabas ir patarimus.

Profesionalių slidinėjimo pamokų privalumai:

1) Jūsų vaikas galės užtikrintai slidinėti ne tik specializuotame manieže, bet ir kelionių metu tikrose slidinėjimo trasose. Tokios atostogos – puiki galimybė visai šeimai aktyviai leisti laisvalaikį kartu.

2) Slidinėjimo mokyklų instruktoriai yra profesionaliai pasirengę perteikti žinias ir gebėjimus kaip slidinėti saugiai, bet įdomiai. Tai sumažina rizikos susižeisti tikimybę.

3) Net jei Jūsų vaikas yra pažengęs šioje sporto šakoje – tobulumui nėra ribų, o krūvis turi būti didinamas tik su specialisto priežiūra.

4) Išmoktos pamokos išlieka visam gyvenimui.

Slidinėjimas yra viena harmoningiausių ir veiksmingiausių priemonių vaiko kūno lavinimui. Slidinėjime dalyvaujantys paaugliai rodo aukščiausius širdies ir kraujagyslių sistemos bei kvėpavimo sistemos veiklos rodiklius. O galimybė aktyviai žiemos laikotarpiu laiką leisti Jūsų vaikui gamtoje: miškų ir sniego apsuptyje – pati geriausia dovana!

Slidinejimo bureliai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *