Popamokinės veiklos svarba vaikams!

Smalsusvaikas.lt

25 rugpjūčio 2020

Komentarų: 0

Pradžia Būreliai / mokyklėlės

Popamokinės veiklos svarba vaikams!

Popamokinės veiklos svarba vaikams!

Prasidėjus mokslo metams mes vėl visi grįžtame į darbų rutiną. Pamokos, klasės draugai, namų darbai ir, žinoma, užklasinė veikla tampa iššūkiu ne tik vaikams, bet ir tėvams. Labai svarbu atsiminti, kad vidutinio mokyklinio amžiaus vaiko miego laikas turėtų būti ne trumpesnis nei 10 valandų.

 

Stebint savo vaiko pasiekimus mokslo srityje, reikėtų nepamiršti ir kiekvieno vaiko individualaus talento skirtingoms sporto ar mokslo šakoms. Tai nereiškia, kad po pamokų vaiką turime užversti būrelių gausa, o vasaros atostogas iškeisti tik į laiką stovyklose. Pusiausvyra tarp pamokų ir neformalaus ugdymo valandų skaičiaus labai svarbi vaiko fizinei ir psichologinei gerovei.

 

Vaikams, lankantiems neformalaus ugdymo užsiėmimus, lengviau mokytis užsienio kalbų, kitiems geriau sekasi fizinės veiklos, tokios kaip futbolas, gimnastika ar plaukimas, stiprinančios jų imunitetą ir vaikas ima mažiaus sirgti. Kartais visai nesvarbu, kokį būrelį Jūsų vaikas išbandys, svarbu, kad dalyvaus veikloje, kurioje jis pats gali priimti tam tikrus sprendimus, gali didžiuotis savimi, išmokti naujų dalykų, patirti iššūkius bei susirasti naujų draugų.

 

Kaip mokykloje, taip ir po pamokų, kartu su vaiku sudarykite veiklų tvarkaraštį, kad Jūsų atžala žinotų, kada ir koks užsiėmimas ar būrelis jo laukia. Tai padės ugdyti vaiko atsakomybės jausmą, išmokys planuoti savo laiką bei padės išvengti netikėtumų, nereikalingo streso dėl pamiršto būrelio laiko.

 

Linkime gražių naujų mokslo metų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *