Nuotoliniai būreliai. Privalumai ir trūkumai.

Smalsusvaikas.lt

21 rugpjūčio 2020

Komentarų: 0

Pradžia Būreliai / mokyklėlės

Nuotoliniai būreliai. Privalumai ir trūkumai.

Susiklosčius nenumatytai situacijai karantino laikotarpiu daugelis neformalaus ugdymo organizatorių susidūrė su nemenku iššūkiu – nuotoliniu mokymusi. Iki šiol tokių paslaugų neteikusios įstaigos turėjo rimtai padirbėti ir prisitaikyti prie lankstesnio mokymosi galimybių.

 

Lankyti ar nelankyti? Toks klausimas užklumpa daugelį tėvų, kurių vaikai lanko net ne vieną būrelį.

 

Tėvai dažnai nuogąstauja dėl neformalaus ugdymo įgyvendimo galimybių nuotoliniu būdu, nes jiems trūksta aiškumo apie tokio ugdymo pranašumus ir trūkumus.

 

Tad, prieš priimant sprendimą, kviečiame perskaityti šį straipsnį ir objektyviai įvertinti Jūsų vaiką ugdančio specialisto gebėjimus mokyti nuotoliniu būdu ir, žinoma, svarbiausia – savo vaiko individualius gebėjimus.

 

Taip pat turime suvokti, kad nuotolinis mokymasis gali būti ne geriausias pasirinkimas kiekvienam, ypač jaunesniojo amžiaus vaikui, tačiau supratę jo privalumus ir trūkumus, galėsite lengviau padėti tiek vaikui, tiek įstaigos pedagogui perteikti norimas žinias.

 

nuotolinis mokymasis

Nuotolinių būrelių privalumai

 

Galimybė mokytis Jūsų vaikui patogiu laiku. Daugelis būrelių organizatorių karantino ,,namų darbus” atliko puikiai ir pasiruošė mokomąją vaizdo medžiagą, kuri moksleiviams suteikia galimybę mokytis papildomų veiklų jiems patogiu laiku, t.y. nebereikia jaudintis ir patirti stresą, jei pamokų laikas užtruko ilgiau ir vaikas nespėja pasiekti būrelio laiku.

 

Puiki galimybė išbandyti tam tikrus būrelius pigiau. Kai kurių siūlomų neformalaus ugdymo veiklų nuotolinio mokymosi kaina yra šiek tiek mažesnė nei būrelių, kurie vyksta realiu laiku. Tad tai puiki galimybė atrasti naujas Jūsų vaiko mėgstamas veiklas, jei anksčiau dvejojote ar neradote tam laiko ar lėšų.

 

Sutaupote laiko. Nereikia gaišti laiko vaikams vykstant į būrelius, nereikia laukti autobuso ar troleibuso. Jaunesnių vaikų tėvams nereikia rūpintis vaiko nuvežimu į būrelį, kas daugeliui buvo nemenku iššūkiu. Vaikas gali mokytis namuose, savoje aplinkoje.

 

Vaikas gali mokytis savo tempu. Būtinybė mokytis salėse, klasėse ar kitose neformalaus ugdymo patalpose su kitais vaikais, jautresnius vaikus baugina. Tad galimybė mokytis savo tempu, jei Jūsų vaikas yra disciplinuotas ir pareigingas – puikus pasirinkimas sumažinti patiriamą stresą.

 

Galima mokytis bet kada ir bet kur. Vieni vaikai yra aktyvesni ryte, kiti puikiai gali atlikti užduotis ir vėlų vakarą (jei mokymai vyksta ne online būdu). Taip pat vaikas gali mokytis ir lauke, sode ar kitoje aplinkoje. Ir tai vienintelė išeitis mažesnių miestelių vaikams, kurie neturi galimybės lankyti didmiesčiuose esančių būrelių.

 

bureliai namuose

 

Tačiau yra ir kita šio mokymosi pusė. Vienam vaikui toks neformalusis mokymasis gali būti puiki ir gal realybėje sunkiai įgyvendinama galimybė, o kitam – visai netinkamas mokymosi būdas.

 

Nuotolinio mokymosi trūkumai.

 

Sudėtingos technologijos. Tai aktualu ypač jaunesniems vaikams, kurie dažniausiai ir susiduria su problemomis naudojantis kompiuterine technine įranga, ir kartais tėvelių pagalba yra būtina.

 

Ne visi būreliai turi galimybes mokyti nuotoliniu būdu. Kad ir kaip būtų gaila, tačiau vis dar ne visos neformalaus ugdymo įstaigos gali suteikti vaikams galimybę mokytis nuotoliniu būdu. Vieniems trūksta techninės įrangos, kitiems kompiuterinių žinių ir galimybių.

 

Vaikams sunkiau susikaupti. Jaunesni ir be tėvų namuose besimokantys vaikai yra linkę atsainiau dalyvauti užsiėmimuose, jie blaškosi ir sunkiau susikaupia. Tad Jums taip pat reikėtų atkreipti dėmesį ar Jūsų vaikas pajėgus ir pakankamai savarankiškas mokytis nuotoliniu būdu.

 

Nepaisant visų pliusių ir minusų labai džiaugiamės, kad Lietuvoje mūsų vaikai jau turi tokias galimybes ne tik mokytis nuotoliniu būdu matematikos, anglų kalbos ir kitų dalykų, bet ir aktyviai sportuoti prižiūrint treneriui ar kitam savo srities specialistui.

 

Mūsų svetainėje rasite įmones, pažymėtas specialiu ženkliuku, kurios teikia neformalaus ugdymo paslaugas ir nuotoliniu būdu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *