Matematikos užsiėmimai. 3 priežastys, kodėl matematikos turi mokytis kiekvienas vaikas.

Smalsusvaikas.lt

28 vasario 2020

Komentarų: 0

Pradžia Būreliai / mokyklėlės

Matematikos užsiėmimai. 3 priežastys, kodėl matematikos turi mokytis kiekvienas vaikas.

Kažkada jūs tikrai girdėjote vaiką, ar net pats skundėtės, sakydami: „Aš niekada daugiau nenaudosiu šios formulės ir nespręsiu tokių uždavinių. Kodėl aš turiu to išmokti?“ Nesunku suprasti matematikos nemėgstantį vaiką, priverstą prieš jo valią braižyti tiesines lygtis, tačiau patinka tai ar nepatinka, maži matematikos įgūdžiai, kuriuos ,,skausmingai“ įgyji mokykloje, paprastai pasirodo esminiai gyvenime.

Štai keletas priežasčių, kodėl matematika yra svarbi vaikams:

1. Vaikas, bandantis išspręsti matematikos užduotį, sužino, kad jam reikia tvarkingai atlikti tam tikrus veiksmus bei žinoti jų eiliškumą, nepadarius nei vienos klaidos. Jei įvelia klaidą, jam gali tekti pradėti iš naujo, kol ištaisys klaidingą žingsnį ir pereis prie kito. Tuo pačiu būdu daugelį dalykų, kuriuos nuosekliai atliekame kasdieniame gyvenime, galima patobulinti ir ištaisyti, kad būtų maksimaliai efektyvu ir produktyvu. Pavyzdžiui, jei jūsų tikslas yra laiku pasiekti mokyklą, turite laiku atsibusti, pasiruošti mokyklai, papusryčiauti ir važiuoti į mokyklą. Tai yra keletas žingsnių, kuriuos kiekvienas turi atlikti sklandžiai, siekiant užtikrinti, kad nevėluotumėte į mokyklą. Praleidę vieną žingsnį ar neteisingai atlikdami keletą jų visą dieną galite jaustis blogai ir sutrikę.

2. Matematika suteikia vaikams problemų sprendimo įgūdžius, kurie padeda analizuoti realias gyvenimo situacijas ir, remiantis pateiktais duomenimis, priimti loginius sprendimus. Tai ypač pasakytina apie labai nemėgiamas moksleivių žodines matematines užduotis, kurios yra neatsiejama matematikos kurso dalis. Jei manote, kad visos žodinės užduotys yra tik teorija ir neturi jokios praktinės vertės, labai klystate. Nors gerus problemų sprendimo įgūdžius galima įgyti ir per kitas disciplinas, reguliariai sprendžiant matematines užduotis, vaikai formuoja savo problemų sprendimo įgūdžius ir mokosi juos pritaikyti tiesiogiai kasdieniame gyvenime.

3. Matematika ugdo daug reikšmingų įgūdžių, kuriuos naudojame kiekvieną dieną net to nesuvokdami. Pvz., naudingos geometrijos žinios aiškinant kelio ženklus, skaičiuojant atstumą, kurį turime įveikti, kad pasiektume tikslą. Išmokti pasakyti laiką gali būti sunku, jei nemoki skaičių. Apskaičiuojant sąskaitas, planuojant biudžetus ir einant apsipirkti parduotuvėje reikia gerų aritmetinių įgūdžių. Jums būtų sunku suprasti produktų sudėties etiketes, jei nepažintumėte procentinių išraiškų. Net tokia iš pažiūros paprasta užduotis, kaip paveikslo pakabinimas ant sienos, reikalauja panaudoti geometrinius įgūdžius.

Tad matematikos žinios naudojamos kasdien.

Padėkite savo vaikui pamilti šį mokslą!

matematikos uzsiemimai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *