Lauko tenisas vaikams ir paaugliams. Kuo jis naudingas vaikams?

Smalsusvaikas.lt

27 gruodžio 2019

Komentarų: 0

Pradžia Būreliai / mokyklėlės

Lauko tenisas vaikams ir paaugliams. Kuo jis naudingas vaikams?

Kuo naudingos lauko teniso pamokos vaikams? Kuo skiriasi teniso užsiėmimai skirtingo amžiaus vaikams? Kada geriausia vaiką pradėti leisti į šį būrelį? Kiek kainuoja lankyti šiuos užsiėmimus?

Nuo pat gimimo vaikai nori tyrinėti pasaulį. Tačiau kaip nukreipti vaikų energiją tinkama linkme? Būdamas 4 metų vaikas negali atlaikyti visų stresų, problemų ir negandų. Teniso pamokos yra tik mažas pirmas žingsnis vaiko paruošimui savarankiškam gyvenimui. Lankydami užsiėmimus ir aktyviai leisdami laisvalaikį vaikai tampa sveikesni, ryžtingesni ir net laimingesni.

tenisas vaikams

Kuo lauko teniso užsiėmimai naudingi vaikams?

Kūrybiškumas ir disciplina.

Ši sporto šaka yra labai kūrybiška, tačiau ir labai disciplinuota. Norint išmokti gerai žaisti, vaikas, visų pirma, turi reguliariai lankyti užsiėmimus. Įvaldęs pagrindinius principus ir susipažinęs su šios sporto šakos ypatumais, vaikas su kamuoliukais gali atlikti ir daugybę kūrybiškų idėjų. Net kiekvienos varžybos yra kitokios ir nepakartojamos.

Aktyvus sportas – būtinas šių dienų vaikams.

Jei Jūsų vaikas nuolatos sėdi prie kompiuterio ar televizoriaus, ar kaip tik, yra hiperaktyvus – lauko tenisas kaip tik jam. Antsvoris taip pat yra neatidėliotina problema, kurią gali padėti spręsti aktyvūs laisvalaikio leidimo būdai.

Galima žaisti visus metus.

Tenisas yra labai populiarėjanti sporto šaka ne tik pasaulyje, bet ir Lietuvoje. Gaila, kad dar ne visuose miestuose yra įrengti teniso kortai, tačiau didžiuosiuose miestuose vaikams lankyti šiuos užsiėmimus yra suteiktos visos galimybės. Taip pat reikia pabrėžti, jog tenisą galima žaisti ne tik šviečiant saulei ar kai lauke sninga ar lyja, tačiau treniruotis galima vidaus kortuose ir taip ištisus metus neapleisti šio vaikų mėgstamo sporto.

Maža traumų tikimybė.

Lyginant su kitomis kontaktinėmis sporto šakomis (krepšiniu, futbolu, kovos menų ir k.t.) teniso užsiėmimai yra saugus sportas. Tačiau būtina įsigyti tinkamą avalyne, atlikti apšilimo ir tempimo pratimus, tam, kad kaip ir kiekviename sporte, išvengti patempimų ar išnarinimų.

Koks amžius tinkamiausias pradėti lankyti teniso užsiėmimus?

Klausimas: ar galima supažindinti vaiką su tenisu 3 ar 4 metų amžiaus? 70–80% smegenų ląstelių susidaro iki 4 metų, todėl idėja apie ankstyvą vaikų vystymąsi kilo ne be pagrindo. Tačiau reikėtų nepamiršti pirmosios taisyklės: teniso raketės ir kamuoliai 3-4 metų vaikui yra žaislai. Tad pirmosios treniruotės vyksta žaidimo forma, supažindinant vaiką su kamuoliuku, rakete, aikštele. 4 metų vaikas mielai bendrauja su naujais vaikais, pakartoja ir puikiai kopijuoja visus trenerio rodomus judesius, pratimus.

Lietuvoje teniso mokyklos laukia vaikų nuo 4 metų amžiaus.

Tai brangi sporto šaka – mitas.

Vyrauja stereotipas, kad žaisti tenisą vaikams – brangus malonumas tėvams. Tačiau tai tikrai nėra tiesa. Jūsų mažyliui pradėjus lankyti vaikų teniso užsiėmimus, turėsite įsigyti raketę, batelius, susimokėti už pamokas. Mažiesiems vyksta bendri grupiniai užsiėmimai, kurių kaina niekuo nesiskiria nuo kitų siūlomų būrelių. Įvertinus tai, kad ir kitose sporto šakose Jūs taip pat turėtumėte pirkti batelius, aprangą bei kitą inventorių, tampa aišku – šių dienų visuomenėje lauko tenisas nėra prabangos sporto šaka.

teniso pamokos vaikams

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *