Krepšinio treniruotės vaikams

Smalsusvaikas.lt

09 rugpjūčio 2019

Komentarų: 0

Pradžia Būreliai / mokyklėlės

Krepšinio treniruotės vaikams

Krepšinio tradicijos Lietuvoje labai senos ir dažnai tai vadinama net mūsų šalies antrąja religija. Tad daugelis tėvelių slapta pasvajoja, kad jų vaikai taptų garsiais ir perspektyviais krepšininkais.

Tačiau, kad ir kokia didelė tai būtų tėvų svajonė, vaikams sporto šakos pasirinkimas turėtų būti grindžiamas ne tik fiziniais jo duomenimis, bet ir individualiu charakteriu, nuostatomis. Jei jūsų vaikas mėgsta dinaminius pratimus, šokinėti ir bėgioti, atkreipkite dėmesį būtent į šią sporto šaką. Krepšinyje vaikas turi būti ne tik tvirtas, greitas ir judrus, bet ir sumanus. Žaidimo procese turi sukurti schemas ir derinius žaibo greičiu, kad galėtų apeiti priešininkus ir atlikti efektyvų metimą į krepšį, pelnydamas taškus savo komandai.

Ne kiekvienos sporto šakos užsiėmimus rekomenduojama pradėti lankyti tik išmokus Jūsų vaikui vaikščioti. Pavyzdžiui: jei sportinius šokius ar plaukimo subtilybių vaikas gali mokytis nuo 4 metų, tai krepšinio treniruotes rekomenduojama pradėti lankyti nuo 7-8 metų. Šio amžiaus vaikas tampa pajėgus pilnai atlaikyti fizinį krūvį ir yra pakankamai sąmoningas, kad suprastų ko iš jo nori treneris, komanda.

Būsimų krepšininkų komandos skirstomos pagal skirtingas amžiaus grupes.

Krepšinio treniruotės

Krepšinio pranašumai prieš kitas sporto šakas.

Ši sporto šaka yra nepaprastai įdomi ir linksma. Dinaminiai pratimai puikiai treniruoja judesių koordinaciją, ištvermę, miklumą ir greitą reakciją. Tai galioja tiek berniukams, tiek mergaitėms. Kitas privalumas yra komandos formavimas. Žaidimas remiasi suderintais visų žaidėjų, kuriems reikia suprasti bendrą taktiką ir pasiekti savo tikslus, veiksmais.

1) Krepšinis ne tik lavina rankas ar kojas – jis reikalauja didelės ištvermės ir veikia visas raumenų grupes, kartu stiprindamas mažojo sportininko nervų, širdies ir kraujagyslių bei kvėpavimo sistemas. Krepšinis, kaip ir bet kuris sportas, sumažina ligų riziką: nuo sezoninių peršalimų iki sunkių ligų.

2) Socialiniai įgūdžiai. Bet kuris komandinis sportas padeda socializuotis. Be to, komandinis darbas moko drausmės, savitarpio pagalbos, altruizmo ir suteikia bičiulystės jausmą, kurio reikia bet kuriam vaikui.

3) Psichikos raida. Stereotipas apie sportininkų protinius sugebėjimus tikrai netaikomas krepšiniui – čia vaikas nuo ankstyvojo amžiaus mokomas būti taktiku, analitiku ir prognozuotoju. Greitai reaguoti į besikeičiančią situaciją, nuspėti priešininkų komandos nario elgesį ir per kelias sekundes sugalvoti sudėtingą taktinį derinį – tokie įgūdžiai pravers ne tik žaidimų aikštelėje.

4) Prieinamumas. Teoriškai, norint išmokti žaisti krepšinį, reikia tik kamuolio ir sportbačių. Žinoma, profesionaliam lygiui jums reikės reguliarių užsiėmimų specializuotose mokyklose ir gero trenerio, tai nėra labai brangu, o vaikas gali bet kada treniruotis visiškai nemokamai kieme ar mokyklos sporto salėje, kur tikrai yra bent vienas krepšinio lankas.

5) Emocinė iškrova. Komandinis sportas yra geras tuo, kad duoda vaikui ne tik daug adrenalino ir padeda išlaisvinti sukauptą energiją, bet ir leidžia pasidalyti stipriomis emocijomis su savo komanda , nesvarbu, ar tai pergalė, ar pralaimėjimas, jausti vienybę su kitais žmonėmis ir ugdyti empatiją.

Nerekomenduojama žaisti krepšinį vaikams, kurie serga šiomis ligomis:

1) plokščiapėdystė

2) astma

3) širdies ir kraujagyslių ligos

4) skrandžio opa

5) raumenų ir kaulų sistemos ligos

 

Kai kuriais išimtinais atvejais krepšinis, priešingai – gali būti naudingas sveikatai. Tai ne tik stiprina visą organizmą, bet ir gerina periferinį regėjimą bei kvėpavimo sistemą, teigiamai veikia imuninę sistemą ir padeda numesti svorio.

 

Kokiems vaikams ši sporto šaka yra tinkamiausia?
1) Aukštiems ir judriems
2) Mėgstantiems komandinius žaidimus
3) Bendraujantiems ir atviriems
4) Turintiems gerą koordinaciją bei greitą reakciją.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *