Kodėl verta leisti savo vaiką į sportinių šokių užsiėmimus?

Smalsusvaikas.lt

29 sausio 2020

Komentarų: 0

Pradžia Būreliai / mokyklėlės

Kodėl verta leisti savo vaiką į sportinių šokių užsiėmimus?

Tėvai rūpinasi vaikais ir visaverčiu jų vystymusi. Todėl jie pasirenka įdomias laisvalaikio praleidimo galimybes: sporto būrelius, vokalo studijas, šokių mokyklas. Lietuvoje tikrai turime iš ko rinktis. Siūlome sužinoti, kodėl sportiniai šokiai naudingi vaikui, koks šokių vaidmuo formuojant vaiko asmenybę.

Šokių stilių įvairovė yra didžiulė: nuo liaudies šokių iki pramoginių, standartinių ar klasikinių šokių. Renkantis tam tikrą šokių stilių, būtina nustatyti jo vaidmenį. Jei manote, kad šokiai yra tik papildoma veikla Jūsų vaikui, stiprinanti kūną, tada pasirinkite liaudiškų šokių būrelius. Norite patobulinti vaiko šokimo įgūdžius profesiniame lygmenyje – pirmenybę teikite sportiniams šokiams, kurie pasiekus tam tikras klases, skirstosi į standartinius ir lotynų. Tačiau atminkite, kad pastariesiems reikalinga griežta disciplina ir nemažos finansinės investicijos.

Sportiniai sokiai vaikams

Sportinių šokių nauda:

1) Vaikai mokosi valdyti savo kūną ir koordinuoti judesius.

2) Formuojamas estetinis muzikos skonis.

3) Tobulinama klausa ir ritmo pojūtis.

4) Ugdoma elegancija.

5) Vaikams natūraliai susiformuoja taisyklinga laikysena.

6) Skatinamas pasitikėjimas savimi.

Socializacija.

Kai tėvai atveda vaiką į užsiėmimus nuo 45 metų, jie padeda vaikui adaptuotis naujoje aplinkoje. Nuolatinis kontaktas su kitais bendraamžiais, bendravimas su vyresniais mokiniais, treneriais leidžia vaikams įgyti sceninio darbo patirties, mažina drovumą. Rezultatas – berniukai, mergaitės jaučiasi patogiai ir atsipalaidavę komandoje.

Drausmė ir kruopštumas.

Šokantys vaikai nuo mažens pratinami prie drausmės ir disciplinos. Būdami dar pirmamečiai jie supranta, kaip svarbu laikytis nustatytų socialinių elgesio normų, supranta skirtumą bendraujant su vyresniais. Statistika rodo, kad tokie vaikai labai retai vėluoja į užsiėmimus, o vėliau ir į mokyklą, stengiasi nepraleisti pamokų.

Kūrybiškumas.

Sportinius šokius lankantys vaikai yra labai kūrybiški, pasitaiko atvejų, kad varžybų metu, patekę į keblią situaciją improvizuoja ir taip sugeba išsigelbėti iš susiklosčiusių aplinkybių.

Taip pat reikėtų nepamiršti, kad šokiai – kūrybiškas sportas.

Sportiniai sokiai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *