KAIP PADĖTI VAIKUI PASIRINKTI TINKAMĄ BŪRELĮ/MOKYKLĖLĘ?

Smalsusvaikas.lt

18 birželio 2019

Komentarų: 0

Pradžia Būreliai / mokyklėlės

KAIP PADĖTI VAIKUI PASIRINKTI TINKAMĄ BŪRELĮ/MOKYKLĖLĘ?

Jei Jūsų vaikui sunkiai sekasi susirasti draugus darželyje ar mokykloje yra puiki išeitis: mokyklėlė ar būrelis, kur susirenka bendrus pomėgius turintys vaikai. O gal pastebite neeilinius savo vaiko gabumus? Norite padėti jiems atsiskleisti? Dabar Lietuvoje turime platų profesionalias paslaugas siūlančių įstaigų pasirinkimą. Tad kaip nepasiklysti ir padėti vaikui?

Paties vaiko norai – svarbiausi.

Vienokia ar kitokia papildoma edukacinė veikla neturi būti tėvų neišsipildžiusių svajonių realizacija. Labai svarbu atsižvelgti į paties vaiko norus. Tačiau jei mokslo metų pradžioje kartu su vaiku nusprendėte lankyti pasirinktą būrelį, o po kelių mėnesių Jūsų mažylis apsigalvojo – neskubėkite visko mesti. Vaikai turi išmokti būti atsakingais už savo pasirinkimą, o kartais net ir pati įdomiausia veikla tampa nuobodi.

Mokomės bendrauti.

Būrelių vadovai ne tik bendrauja su Jūsų vaikais, bet ir palaiko, padrąsina, moko įveikti nesėkmes. Vaiko raidai tai suteikia labai daug pozityvumo. Statistiškai paskaičiuota, kad vaikai, lankę papildomas veiklas, lengviau komunikuoja, susiranda draugų, yra atviresni ir lengviau integruojasi visuomenėje.

Nesivaikykime rezultatų!

Gyvename nuolat tarpusavyje konkuruojančioje visuomenėje. Vaikai dalyvauja įvairiose varžybose, konkursuose, laiko egzaminus, įskaitas. Dauguma nori tik pirmųjų vietų, manydami, kad turi kažkam kažką įrodyti. Tad būrelio pasirinkimas neturi būti konkurencija: būti pranašesniu už kaimynų vaiką ar klasės draugus.

Prieš apsispręsdami – išbandykite!

Daugelyje Lietuvos mokyklėlių pirmieji užsiėmimai nekainuoja. Tai puiki galimybė išbandyti ir padėti vaikui susivokti prieš priimant rimtą sprendimą dėl būrelio lankymo. O daugelyje tokių užsiėmimų gali dalyvauti stebėtojo teisėmis ir patys tėvai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *