Kaip padėti savo vaikui surasti jo aistrą pasirinktam užsiėmimui?

Smalsusvaikas.lt

04 sausio 2020

Komentarų: 0

Pradžia Būreliai / mokyklėlės

Kaip padėti savo vaikui surasti jo aistrą pasirinktam užsiėmimui?

Mokslininkų atlikti tyrimai rodo, kad tikslo, misijos ar įkvėpimo turėjimas žmonėms padeda sėkmingai įveikti gyvenime pasitaikančias kliūtis. Taigi, ką galime padaryti ar ko nedaryti kaip tėvai, kad padėtume mūsų vaikams atrasti savo gyvenimo aistrą.

Nepasiduokite aplinkos spaudimui ir įtakai!

Būdami tėvai, mes jaučiame spaudimą auginti sėkmingus vaikus, tačiau per didelis spaudimas vaikui būti geriausiu gali reikšti praleistas jo tikrąsias galimybes. Niekur tai nėra akivaizdžiau nei sporte. Kodėl 70 proc. vaikų atsisako lankomų sporto būrelių iki 13 metų, būdami maždaug tokio amžiaus, kai jiems sportas gali būti didžiausia galimybė pasiekti aukščiausius rezultatus? Remiantis Nacionalinio jaunimo sporto aljanso apklausa, kodėl daugelis vaikų nustoja domėtis iki tol lankomais užsiėmimais, atsakymai didžiosios daugumos buvo: „tai jau nėra smagu“.

Būkite atidesni ir jautresni savo vaikams, nepriklausomai ar jis siekia rezultatų didžiajame sporte ar laiką leidžia robotikos, proto kovų olimpiadose. Nenaudoti grubaus spaudimo – pati geriausia pagalba atskleidžiant vaiko aistrą jo pasirinktam būreliui ar užsiėmimui. Turite rasti tinkamą pusiausvyrą tarp pakankamo palaikymo ir drausminimo.

Galite sau padėti susivaldyti užduodami vienintelį klausimą: ,, Ką Jūs labiau vertintumėte patys: kelionę užsibrėžto tikslo link ar tik pasiektą rezultatą?“.

Neperkelkite savo neišsipildžiusių svajonių savo vaikui.

Kiekvienas tėvas turi neišsipildžiusių vaikystės svajonių: tapti garsiu dainininku, krepšininku ar geriausiu plaukiku. Tačiau neperkelkite šių lūkesčių savo vaikams. Kad ir kaip viliojančiai tai norėtųsi padaryti, Jūsų svajonės yra tik Jūsų pačių. Vaikai turi savąsias.

Geriausias būdas padėti savo vaikui atrasti gyvenimo aistrą – bendrauti su juo.

Bent retkarčiais padėkite savo telefoną į šoną, išjunkite televizorių ir žaiskite, kalbėkite su savo vaiku. Net ir tuomet, kai jam jau trylika metų.

Nustokite galvoti apie pergales ir aistrą.

Ir pradėkite patys galvoti apie galimybes. Nebijokite vaikui atskleisti jo pasirinktos veiklos ne tik pliusus, bet ir minusus. Vaikų smegenys tuo ir unikalios, kad nuolatos yra pasiruošusios mokytis ir įsisavinti informaciją. Žinodamas su kokiomis kliūtimis jis gali susidurti, tikėtina, su laiku, jis pajaus tik dar didesnę aistrą jas įveikti ir nepasiduoti menkiausiam išbandymui pasitaikius.

Taip pat nereikėtų pamiršti, kad ne visuomet vaikams reikia aukso medalių ir pirmosios vietos pakylų, kartais jie daug kartų laimingesni dalyvaudami pačiame procese nei pasiekiamame rezultate.

Taigi, išmokykite savo vaiką bandyti naujus dalykus, net kai jie kartais ir gąsdina, nepasiduoti susidūrus su sunkumais, nes nesėkmės yra būtina mokymosi dalis. Lygiai taip pat stenkitės džiaugtis vaiko dalyvavimu, o ne tik pergale ir aistros tuomet nereiks ieškoti. Ji atsiras pati.

Mokykleles

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *