Futbolo treniruotės vaikams. Kokiam vaikui šis sportas tinkamiausias?

Smalsusvaikas.lt

10 gruodžio 2019

Komentarų: 0

Pradžia Būreliai / mokyklėlės

Futbolo treniruotės vaikams. Kokiam vaikui šis sportas tinkamiausias?

Vaikų futbolo treniruotės – antra pagal populiarumą vaikų sporto šaka pradinėse klasėse. Šis sportas, kaip ir bet kuri kita fizinė veikla, leidžia išsiugdyti tam tikras fizines savybes. Žinoma, vaikai pirmiausia mokosi taisyklingai bėgioti, tai svarbu ne tik būsimam futbolininkui, bet ir bet kuriam žmogui ateityje. Ugdoma ištvermė, reakcija ir judesių koordinacija. Futbolas ne tik pagerina vaiko fizinę būklę, bet ir moko socialinių įgūdžių. Reikėtų paminėti, kad visų pirma – tai komandinis žaidimas, kurio metu vaikai tarpusavyje bendrauja, sprendžia iškilusius sunkumus, siekia vieno bendro tikslo.

Jei Jūsų vaikas yra aktyvus, domisi šia sporto šaka arba daug laiko praleidžia prie kompiuterio, rekomenduojame išbandyti futbolo užsiėmimus vaikams.

Lietuvoje yra nemažai profesionalių futbolo mokyklų, kuriose dirba savo darbą išmanantys specialistai.

Koks amžius tinkamiausias pradėti lankyti futbolo būrelį?

Viskas priklauso nuo bendro vaiko vystymosi. Yra net futbolo būrelių, kurie priima trejų-ketverių metų amžiaus vaikus. Šios sporto šakos privalumai yra tai, kad nėra jokių specialių reikalavimų vaiko duomenims – ūgiui bei svoriui, taip pat ir jo sugebėjimams. Futbolo aikštėje vienu metu yra keli žaidėjų tipai, kiekvienas iš jų atlieka daugybę unikalių funkcijų, o tai reiškia, kad kiekvienas vaikas gali rasti savo vietą žaidime. Tad futbolas yra puiki proga kiekvienam vaikui tobulėti komandiniame žaidime.

Paprastai futbolo užsiėmimus pradeda lankyti 6-7 metų amžiaus vaikai: galima teigti, kad tai yra tarptautinis standartas. Europoje šešiamečiai vaikai jau dalyvauja varžybose, o Pietų Amerikoje nuo tokio amžiaus jie pradeda treniruotis.

Berniukai ar mergaitės?

Tradiciškai futbolas laikomas ,,vyriška“ sporto šaka, tačiau tai yra ne kas kita, kaip stereotipas. Moterų futbolas šiandien aktyviai vystosi ir populiarėja, vis daugiau moterų žaidžia futbolą ir Lietuvoje.

Ar tai tinkama sporto šaka mano vaikui?

Tačiau į tai, į ką tikrai reikia atsižvelgti planuojant vaiką leisti į futbolo treniruotes, yra jo charakteris ir temperamentas.

Fu

Išbandykite save atlikdami paprastą testą. Užbaikite frazę „Mano vaikas …“:

1)… emocinis ekstravertas;

2)… aktyvus, galbūt neramus;

3)… greitas ir judrus;

4)… azartiškas ir impulsyvus.

Jei sutinkate su visais aukščiau pateiktais teiginiais, tada futbolas yra geriausias jūsų vaiko pasirinkimas, nepriklausomai nuo lyties.

Futbolas vaikams – tai prieinama, įvairialypė ir įdomi sporto šaka, skatinanti socializaciją, lyderystės įgūdžių ugdymą ir komandines veiklas.

Ikimokyklinio amžiaus vaikų futbolo klubas gali būti jūsų vaiko atspirties taškas didžiojo futbolininko karjeroje. Pagalvokite apie tai dabar, kad nepraleistumėte puikios progos atverti savo vaikui duris į žavų populiariausios Europoje komandinės sporto šakos pasaulį.

futbolo mokykla

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *