Būreliai vaikams ir paaugliams 2023m. Ką veikti po pamokų?

Smalsusvaikas.lt

19 rugpjūčio 2022

Komentarų: 0

Pradžia Būreliai / mokyklėlės

Būreliai vaikams ir paaugliams 2023m. Ką veikti po pamokų?

Būreliai vaikams ir paaugliams 2023m. Ką veikti po pamokų?

Ar kada susimąstėte, kodėl savo vaiką vežate į neformalaus ugdymo būrelį po pamokų? Kam to reikia: Jums ar Jūsų vaikui? Kokia pagrindinė neformalaus švietimo vaikams paskirtis? Mada ar būtinybė? Koks būrelių skaičius yra priimtinas skirtingo amžiaus vaikams? Jei Jums taip pat kyla tokie klausimai, tuomet pravartu sustoti ir pagalvoti apie popamokinės veiklos kuriamas naudas būtent Jūsų vaikui.

1) Vaikai kasdien išmoksta kažko naujo.

Mokyklos programos perpildytos, tačiau, kad ir kaip bebūtų gaila, tam tikrų specifinių įgūdžių jos, deja, neišmoko vaikų. Taigi popamokinė veikla vaikui vienintelė galimybė juos įgyti su profesionalų priežiūra. Nuo stalo žaidimų iki programavimo, būgnų vadymo ar grojimo smuiku iki profesionalių šokio pamokų: būreliai suteikia vaikui galimybę išmokti ko nors naujo saugioje ir pritaikytoje aplinkoje.

2) Puoselėja vaiko įgūdžius ir talentą.

Daugelis būrelių vaikams ne tik padeda atskleisti vaiko individualiusgebėjimus, bet ir bendradarbiauja su mokyklomis bei yra tęstinė mokyklų veikla. Pavyzdžiui: vaikui, kuriam patinka mokykloje spręsti matematikos uždavinius, matematikos būrelis gali padėti ne tik pagilinti žinias, bet ir suteikti galimybę užimti prizines vietas matematikos olimpiadose, toliau tobulinti ir puoselėti vaiko išskirtinumą. Taip pat pastebėta, kad vaikai, lankantys dramos būrelius, yra linkę daug drąsiau viešai pristatinėti projektus klasėse, nebijo viešojo kalbėjimo, yra pagrindiniai mokyklose vykdomų renginių dalyviai ar net vedėjai.

3) Nauji draugai ir bendraamžiai.

Būreliuose ir popamokinės veiklos grupėse susirenka skirtingoms klasėms ar net mokykloms priklausantys vaikai. Tačiau juos visus vienija bendri pomėgiai ir talentai. Tai puiki galimybė Jūsų vaikui susirasti draugų ir praplėsti savo socialinį ratą. Vaikai, turintys daug draugų, yra linkę labiau savimi pasitikėti, jaučiasi labiau užtikrinti ir laisvesni.

4) Sprendžiamos nutukimo ir sveikatos problemos.

Daugelis vaikų turi skirtingus sveikatos sutrikimus ir šių problemų, deja, mokykla nepadeda išspręsti. Savo vaikui galite padėti, jei pasitarę su šeimos gydytoju, parinksite tinkamą aktyvią popamokinę veiklą, kurios metu vaikas ne tik neturės laiko nesveikiems įpročiams, bet ir aktyviai dalyvaus fizinėje veikloje. Svarbu tik tai, kad ir vaikui ta veikla būtų priimtina ir jį įtraukianti.

5) Gerina miego kokybę.

Jei vaikas visą dieną praleidžia prie mokyklinio stalo ir pamokų, jam būtina vakarą praleisti aktyviai. Futbolo, krepšinio ar plaukimo būrelis ne tik vaiką nuvargins, bet ir atpalaiduos, leis atsikratyti dienos stresų, o tokie vaikai vakare daug lengviau užmiega. Gerai pailsėjęs ir išsimiegojęs vaikas ryte mokykloje lengviau susikaupia ir efektyviau įsisavina mokykloje pateikiamą informaciją.

6) Mokosi komandinio darbo.

Darbas komandoje yra gyvybiškai svarbus įgūdis, galintis padėti vaikams užaugti darbingais, bendraujančiais jaunais žmonėmis. Po pamokų vykstančiuose užsiėmimuose dažnai būna komandinės užduotys, tikslai (pagalvokite apie tokias sporto šakas kaip tinklinis, krepšinis, futbolas arba orkestro, choro užsiėmimai) ir padės išmokti bendradarbiauti su bendraamžiais.

7) Ugdomas pasitikėjimas savimi.

Tyrimai rodo, kad sportuojantys ir fiziškai aktyvūs vaikai labiau pasitiki savimi. Būreliuose vaikai mokosi tikėti savimi, yra skatinami klubo vadovų, taip pat išmoksta priimti konstruktyvią kritiką, kas ir yra žmogaus augimo proceso dalis!

Tad jei vis dar galvojate, kad popamokinė veikla Jūsų vaikui tik mados formuojamas užsiėmimas ir laiko švaistymas, labai klystate!

Būreliai vaikams – puiki galimybė atskleisti ir ugdyti bei lavinti Jūsų vaiko gebėjimus.

Naujausių ir populiariausių būrelių sąrašą 2023 metams galite rasti čia: www.smalsusvaikas.lt.

Būreliai vaikams 2023

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *