Būreliai vaikams ir paaugliams 2020

Smalsusvaikas.lt

17 spalio 2019

Komentarų: 0

Pradžia Būreliai / mokyklėlės

Būreliai vaikams ir paaugliams 2020

Jau ankstyvajame vaiko gyvenimo laikotarpyje svarbu pastebėti pirmuosius vaiko gabumus, juos ugdyti ir puoselėti.  Tai nėra tiesiog vaiko lankymasis keliuose būreliuose. Jokiu būdu tai neturi būti našta vaikui, o Jums – pareigos ,,atlikimas“. Būrelis vaikui turi būti ne tik naudingas, bet ir įdomus, linksmas, pozityviai nuteikiantis.

Kaip išsirinkti?

Dažnai girdite, kaip Jūsų vaikas vieną dieną nori dainuoti, kitą – šokti, o trečią – konstruoti robotus. Mažyliai, o dažnai ir vyresni, ne visuomet sugeba suvokti patys, ko jie nori. Dar sudėtingiau atsilaikyti klasiokų ar grupiokų diktuojamoms madoms, todėl ši užduotis ir atsakomybė tenka tėvams.

Labiausiai pasiteisinusi taisyklė neformalaus ugdymo ,,džiunglėse“ – remkitės vaiko interesais, gabumais, poreikiais, o ne savo ambicijomis ar neišsipildžiusiomis vaikystės svajonėmis. Siųsti dukrą į baleto pamokas, o sūnų į krepšinio treniruotes, vien dėl to, kad mama svajojo tapti balerina, o tėtis Lietuvos rinktinės pagrindiniu žaidėju – neteisinga ir savanaudiška.

Būreliai paaugliams

Norėdami pasirinkti, turite išanalizuoti kuo naudinga ir tinkama siūloma papildoma veikla Jūsų vaikui. 

1) Bet kokia fizinė veikla (šokių, baleto, gimnastikos, karate ir kt. būreliai) ugdo vaiką fiziškai, kompensuoja mokykloje fizinį neveiklumą ir psichologinį stresą. Jie yra naudingi tiek vaikams, kurių aktyvumas padidėjęs, tiek neaktyviems vaikams, norint išvengti antsvorio problemų.

2) Komandiniai užsiėmimai (futbolo, krepšinio, tinklinio būreliai) moko komandinio darbo ir kaip vieningai pasiekti bendrą tikslą.

3) Formuojamas ir stiprinamas vaiko imunitetas. Užsiėmimai plaukimo baseine, sportas gamtoje leidžia Jūsų vaikui nuolat aktyviai judėti, kvėpuoti grynu oru ir net stebėti natūralią gamtos aplinką. Daugelis įvairių būrelių veiklų yra pritaikytos, esant geram orui, veiklas vykdyti natūralioje gamtoje: specializuotuose lauko aikštynuose, parkuose ar miške.

4) Šokiai, baletas, gimnastika, choreografija padeda formuoti taisyklingą laikyseną ir gerą ritmo pojūtį. Be to, jie padeda įveikti drovumą, pajusti savo kūno grožį.

5) Meniniai užsiėmimai (dailės, keramikos, tapybos būreliai) lavina vaiko atkaklumą ir gebėjimą susikaupti. Smulkiosios motorikos įgūdžių stimuliavimas yra labai naudingas protiniam vaiko vystymuisi ne tik pirmaisiais gyvenimo metais. Piešdamas vaikas formuoja savo stiliaus ir grožio suvokimą.

6) Muzikos būreliai – tai ne tik galimybė išmokti groti pasirinktu instrumentu, bet ir galimybė vaikui tobulinti matematinius gebėjimus. Pastebima, kad vaikai, lankantys muzikinius užsiėmimus, lengviau susidoroja su matematikos užduotimis.

7) Teatrų siūlomi užsiėmimai padės realizuoti mažą žvaigždutę arba nugalėti savo kompleksus droviam vaikui. Aiškūs dikcijos įgūdžiai, įprotis įsiminti didelius teksto kiekius yra naudingi daugeliui vaikų.

8) Mokydamasis užsienio kalbos, vaikas ne tik išmoksta naujų žodžių, keliaujant jaučiasi daug drąsiau, tačiau ir susipažįsta su kitų šalių kultūra, buitimi, papročiais.

Būreliai vaikams

Išskiriamos trys priežastys, kodėl tėvai siūlo ir padeda pasirinkti savo vaikams įvairius būrelius:

1) Bendras vystymasis – susipažįsta su įvairiomis veiklomis, įgyja naujus įgūdžius, kurie išlieka visam gyvenimui, net jei ir netampama konkrečios srities profesionalu.

2) Identifikuotų ir konkrečių vaiko gebėjimų ir talentų puoselėjimas.

3) Stiprinamos vaiko silpnybės.

Pateikiame detalų būrelių ir neformalaus ugdymo veiklų sąrašą 2020 metams:

Mokykleles

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *