Baleto pamokos vaikams. Kokiems vaikams tinkamiausia ši sporto šaka?

Smalsusvaikas.lt

09 gruodžio 2019

Komentarų: 0

Pradžia Būreliai / mokyklėlės

Baleto pamokos vaikams. Kokiems vaikams tinkamiausia ši sporto šaka?

Populiarėjančios ir daugelio mergaičių svajone tapusios baleto pamokos. Jei dar neišgirdote iš savo mažylės užuominos, kad ji nori tapti balerina, tikėtina, kad tikrai neužilgo išgirsite. Tad koks šių dienų baletas vaikams?

Baleto nauda.

Vaikų, kurie lanko baleto užsiėmimus, kūnas tampa lankstus ir grakštus, o judesiai plastiški. Šie užsiėmimai padeda sustiprinti kūno raumenis, raiščius, taip pat pagerina vaiko širdies, kraujagyslių bei kvėpavimo sistemos darbą. Tai, savo ruožtu, turi didelę įtaką sveikatai, imuninės sistemos veiklai. Be to, baletas prisideda prie muzikinės klausos vystymosi ir supažindina žmogų su pasaulio kultūra. Tai turi ugdomąją vertę, kuri ypač svarbi šių dienų jaunajai kartai. Baletas stiprina nugaros raumenis, formuoja taisyklingą laikyseną, eiseną, tai ir puiki prevencija prieš nutukimą.

Šiuolaikinis baletas yra daugiau nei dailūs ir prigludę drabužiai, aptemptos pėdkelnės ir dėvimi specialūs baleto batai. Tai šokio įgūdžių lavinimas, žmogaus atsidavimo ir atkaklumo ugdymas.

Baleto užsiėmimai įkvepia pasitikėjimo savimi.

Baletas prasideda nuo prigimtinio noro užsiimti profesionaliais šokiais ir pasiekti svarbių tikslų einant šiuo keliu. Tyrimai parodė, kad mokantis šokio technikos vaikai tampa lankstesni ir, tuo pačiu, labiau linkę pasitikėti savimi. Šie įgūdžiai svarbūs ne tik tolimoje ateityje, bet ir atliekant įvairias veiklas mokykloje ar laikant mokyklos baigiamuosius egzaminus.

Sveika mityba – sporto dalis.

Nepaisant to, ar baletą Jūsų vaikas suvokia kaip hobį ar kaip rimtą užsiėmimą, Jūs norite, kad vaikas būtų sveikas. Todėl supratimas, ką reiktų valgyti intensyviai sportuojant turės didelę įtaką ir jo galimybėms pasiekti aukštus rezultatus bet kurioje sporto šakoje. Tinkamai subalansuota mityba palaikys ne tik sveikatą, bet ir išvaizdą, net jei ir netaps balerina.

Gerina smegenų veiklą.

Šokių technikos įvaldymas – iššūkis vaiko smegenims, kuris verčia sinchronizuoti ir valdyti judesius. Metaanalizė parodė, kad baletas ir kiti šokių stiliai yra naudingos priemonės, siekiant minimaliai apriboti tokią su amžiumi susijusią nervų sistemos patologiją kaip demencija.

Kuriami socialiniai ryšiai.

Prisijungimas prie baleto klasės ir bendravimas su šokių grupe prisideda prie vaiko sveikesnio gyvenimo būdo. Tai puiki proga susidraugauti su naujais žmonėmis. Užmezgus tvirtus socialinius ryšius sumažėja širdies ir kraujagyslių ligų bei susijusių ligų rizika.

balerinos

Baletas berniukams ar tik mergaitėms?

Istoriškai baleto šokių pranašumai buvo suteikti moteriškosios lyties atstovėms, tačiau tai yra labiau stereotipas. Be to, nedažnai pasitaiko berniukų, kurie užsiima baletu ir kurie sulaukė rimtos sėkmės šioje šokio meno srityje, ypač pastaruoju metu.

Todėl išbandykite savo vaiko galimybes choreografijoje. Jei berniukas yra muzikalus, aktyviai pasireiškia šokiuose ir kitose kūrybinėse studijose, galbūt, baleto užsiėmimai bus ne tik naudingi, bet ir įdomūs.

Kada tinkamiausias amžius pradėti lankyti baleto užsiėmimus?

Paprastai choreografijos mokytojai yra pasirengę dirbti su trejų ar ketverių metų vaikais. Šiame amžiuje vaikai jau gali sąmoningai atlikti mokytojo skirtas užduotis bei tam tikrus pratimus. Tačiau ketverių metų amžiaus vaikai tik pradeda mokytis pirmuosius judesius, o rezultatai matomi dar ne iš karto.

Puantai, kada?

Daugelį merginų, kurios pradeda lankyti užsiėmimus, paprastai žavi baleto šokis, muzikinių pasakų ir pjesių herojai. Jų svajonėse baleto pamokos yra puiki proga apsivilkti gražią suknelę ir batukus (baleto šlepetes) ir tapti maža fėja. Todėl labai svarbu tėveliams, prieš nusprendžiant supažindinti dukrą su klasikinio baleto pasauliu, jai paaiškinti, kad norint šokti taip gražiai kaip animaciniame filme ar pasakoje, reikia kruopščiai ir ilgai mokytis vadovaujant baleto pedagogui.

Baleto akademija

Baletas – profesija ar hobis?

Ne paslaptis, kad daugelis iš mūsų lankė baleto ar choreografijos pamokas dar būdami vaikai, tačiau toli gražu ne visi sugebėjome pasiekti didelę sėkmę šiame šokio mene. Taip yra dėl to, kad nedaug žmonių nusprendžia profesionaliai susieti savo gyvenimą su baleto šokiais, ir tam yra daugybė priežasčių. Tai įtemptas treniruočių grafikas ir dideli krūviai spektaklių metu, kurie nepalieka laiko gyvenimui po baleto pasirodymų – studijos vidurinėje mokykloje, pomėgis, komunikavimas su bendraamžiais. Tačiau kiek dabar iš Jūsų pasakytų, kad laikas, praleistas baleto būrelyje, buvo išnaudotas neracionaliai?

Įgūdžiai, kurie formuojami vaikystėje – visuomet sukuria pridėtinę vertę jaunam žmogui ateityje.

Baleto burelis

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *