ATSAKINGAI PASIRŪPINKIME VAIKŲ PAPILDOMU UŽIMTUMU

Smalsusvaikas.lt

18 birželio 2019

Komentarų: 0

Pradžia Būreliai / mokyklėlės

ATSAKINGAI PASIRŪPINKIME VAIKŲ PAPILDOMU UŽIMTUMU

Pasitikus naujuosius mokslo metus, vėl ir vėl ne vienas tėvelis susimąsto ne tik apie naujus iššūkius ugdymo įstaigose, bet ir galimybę puoselėti ir tobulinto jo vaiko gabumus, padėti atsiskleisti dar neatrastam talentui.

Pirmiausia atsakingai įvertinkite šiuos dalykus:

1) Vaiko amžių.

Ikimokyklinukai: labiau tinkami dailės, muzikos ir kiti kūrybiniai užsiėmimai, kurie vyktų ne daugiau nei kartą ar du per savaitę bei neišvargintų. Jei pastebite, kad Jūsų vaiko raida vėluoja – padėkite jam. Lietuvoje yra puikių papildomo ugdymo įstaigų, kurios profesionaliai gali padėti Jūsų vaikui. To pasekoje, jis patirs mažiau streso ir atskirties pradėjęs lankyti mokyklą.

Pirmokas: rekomenduojama paprasta ir didelių rezultatų nereikalaujanti papildoma veikla. Nauji pokyčiai, žinios ir pasikeitusi dienotvarkė Jūsų vaikui ir taip suteikia streso, tad nepersistenkite ir neperkraukite. Tačiau taip pat reiktų nepamiršti, kad tai puikus vaiko amžiaus tarpsnis, kai jis sugeba lengvai įsisavinti informaciją. 

Antrokas: vaikas aiškiai suvokia ir supranta ko nori. Puikiai tinka pradėti mokytis užsienio kalbos, groti instrumentu, šokti.

Trečiokas: tokio amžiaus vaikai yra pajėgūs dalyvauti komandiniuose užsiėmimuose, konkuruoti tarpusavyje ir atsakingi būti ne tik sau, bet ir kitiems komandos nariams.

Ketvirtokas: turi savo aiškią nuomonę, puikus metas siekti, kad tai taptų ne tik pramoga, bet ir ateities ilgalaike veikla.

Penktokas:leiskitės veiklą rinktis pačiam, tačiau patarkite, rekomenduokite. Bendromis pastangomis ieškokite geriausio pasirinkimo.

Vyresnio amžiaus vaikai: būkite išmintingi ir kantrūs patarėjai, o ne tėvai, kurie primeta savo nuomonę.

2) Pomėgius.

Jau pirmaisiais gyvenimo metais galite pastebėti, kad vieni vaikai nuolatos nenustygsta vietoje ir dar būdami kūdikiais nuolat ropoja, juda, o kiti gali net ir gerą pusvalandį dėlioti kaladėles, piešti. Augant – vaikų pomėgiai ryškėja, tereikia gerai įsižiūrėti į savo vaiką ir Jūs tikrai suprasite, kuri veikla jam bus priimtiniausia.

3) Užimtumą.

Vaikas turi turėti laiko ne tik mokytis, tobulinti savo įgūdžius, bet ir galimybę žaisti, ilsėtis ar tiesiog būti su draugais. Jūs atsakingi, kad Jūsų vaikas nepervargtų.

Taip pat atkreipkite dėmesį, kad skirtingų krypčių lavinimas reikalauja skirtingo kiekio tam skirto laiko. Sportinės veiklos dažniausiai nereikalauja papildomų pastangų namuose, ko nepaskysi apie užsienio kalbų mokymosi užsiėmimus.

Ką daryti, kai vaikas nebenori lankyti pasirinkto būrelio?

Vienintelė išeitis, rinktis papildomą veiklą labai atsakingai ir apgalvotai. Tačiau net ir tai negali garantuoti, kad Jūsų atžalai ši veikla neatsibos. Išgirdus pirmuosius „nenoriu“ „neįdomu“, „nelankysiu“ – nepasiduokite ir bandykite pirmiausia pasikalbėti su savo vaiku. Išsiaiškinkite, dėl ko jam šis būrelis/mokyklėlė ėmė nebedominti.

Iškilusius sunkumus aptarkite ne tik su būrelio/mokyklėlės vadovu, bet ir su Jūsų vaiko darželio ar mokyklos auklėtoja. Būtent šie žmonės daug laiko praleidžia su Jūsų vaiku, juos nuolat stebi ir moko, todėl jų patarimai – labai vertingi.

Jei pasirinkime dalyvavo ne tik tėvai, bet ir vaikas (ypač vyresnio amžiaus), tai ir atsakomybę už jį turi prisiimti didesnę.

Vis dėlto kankinti savo vaiką ir versti užsiimti nemėgstama veikla – nebūtų išmintinga. Tuomet bandykite tiesiog visi pasimokyti iš susiklosčiusios situacijos, ją aptarti ir stengtis visiems nepakartoti tokių klaidų ateityje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *