7 savybės, rodančios, kad Jūsų vaikas gali būti savo srities čempionas

Smalsusvaikas.lt

11 gruodžio 2019

Komentarų: 0

Pradžia Būreliai / mokyklėlės

7 savybės, rodančios, kad Jūsų vaikas gali būti savo srities čempionas.

Kaip sužinoti, ar jūsų vaikas gali tapti čempionu? Apie ką kalbėti su sportuojančiu vaiku? Kokias savybes reikėtų ugdyti? Skatinti ar disciplinuoti? Kaip padėti vaikui pasiekti aukštumų ir išlikti geru tėvu? Visus šiuos klausimus aptarsime straipsnyje.

„Ar mano vaikas taps čempionu?“

Šį klausimą mintyse bent kartą gyvenime užduoda kiekvienas tėvas, kurio vaikui ima sektis. Nors pirmiausia tėvai stengiasi palaikyti sveiką vaiko gyvenimo būdą, išmokyti jį leisti laiką naudingai ar stiprinti augantį organizmą. Tačiau akivaizdu, kad ne kiekvienas vaikas užaugs čempionu, pasieks sporto aukštumų ir parneš namo aukso medalį iš prestižinių varžybų mamai ir tėčiui. Tam būtina turėti ne tik fizines savybes, tinkančias tam tikrai sporto šakai, bet ir finansines galimybes. Taip pat reikia tvirto charakterio, stiprios asmenybės.

Tiesą sakant, tobulėjimas sporte yra nuolatinis sunkumų įveikimas. Būtent į tai turėtumėte atkreipti dėmesį, kai paklausiate savęs: „Ar mano vaikas bus čempionas?“. Svarbu yra tai, kaip jūsų vaikas susidoroja su iškilusiais sunkumais. Bet kokiu atveju neskubėkite priimti galutinio verdikto. Atminkite, kad jis vis dar vaikas. Šiame vaiko gyvenimo etape tiesiog labai svarbu sąžiningai atsakyti sau į klausimą, koks jūsų vaikas yra stiprus pasirinktoje sporto šakoje.

vaiko pergale

Sportas – gyvenimo ar pramogų dalis?

Jei jūsų vaikas visada laksto su futbolo kamuoliu arba jei jį sunku prisikviesti iš žaidimų aikštelės dėl begalinio įsitraukimo į aktyvų žaidimą, ir jam dažnai trūksta ištvermės sėdėti vienoje vietoje ar ramiai vaikščioti šalia tavęs, tada jam labiausiai tinka aktyvus sportas. Tai bus jo džiaugsmas ir savirealizacija. Tokiam vaikui sportas taps jei ne gyvenimo dalimi, tai tikrai jo mėgstamiausia pramoga.

Jei žinote, kad Jūsų šeimoje nėra nė vieno sportiško atleto ar futbolininko, tad ir Jūsų vaikas negali būti čempionas, labai klystate. Net nesportiški tėvai gali užauginti vaikus, būsimus čempionus, kurie garsins Lietuvos vardą pasaulyje. Svarbu pastebėti vaiko aistrą ir visais būdais jį palaikyti. Dar geriau, kai ir Jūs pats imate domėtis vaiko pasirinkta sporto šaka. Tiesiog pasinerkite į mėgstamos vaiko sporto šakos teoriją ir istoriją. Kartu su vaiku ,,įsimylėkite“ sporto pasaulį, kad ir jis svajotų būti jo dalimi. Nuolatinės kelionės į įdomius sporto renginius, pasaulio sporto įvykių aptarimas, rytinės mankštos šeimoje – visa tai turėtų tapti neatsiejama jūsų gyvenimo dalimi.

Tikslų siekimas bei atkaklumas.

Sąvoka „atkaklumas“ reiškia, kad asmuo turi tam tikrų įsitikinimų, kad jis nepasiduoda dėl kokių nors nesėkmių ir pasitaikančių kliūčių. Kitaip tariant, tai yra kokybė, padedanti pasiekti tai, ko dar niekas nepasiekė. Tik atkaklus žmogus gali tapti čempionu. Tačiau tam didžiausią įtaką turi treneriai ir tėvai.

Tikslas yra varomoji jėga ugdant sportininką. Jį turėtų tinkamai suformuoti treneris, kuriuo vaikas pasitiki. Tikslo siekimą sudaro toks veiksnys kaip motyvacija, su kuria vaikas atėjo sportuoti. Ankstyvuosiuose užsiėmimuose vaikas turėtų būti skatinamas, pažymimi jo laimėjimai ir nuoširdžiai didžiuojamasi kukliais pasiekimais. Tai būtent ir padeda formuoti teigiamą požiūrį bei vaiko pasitikėjimą savimi ir norą siekti naujų laimėjimų.

Dėmesio koncentracija.

Susitelkimas ir koncentracija yra dar viena svarbi sėkmės formulė sporte. Bet kuris sportininkas žino: visapusiškas įsitraukimas į situaciją duoda rezultatą. Taip, tai žino ne tik sportininkas, bet ir bet kuris iš mūsų. Jei susikoncentruojame į darbą, pasiekiame geresnių rezultatų, nei tada, kai jį bandome atlikti galvodami apie artėjančią kelionę į teatrą ar konfliktą su kolega.

Sportas reikalauja nuolatinio susikaupimo. Sportas vaikui padeda įveikti mokykloje patiriamą nuovargį, išmoko nė sekundės neatsipalaiduoti, kad jo atliekami judesiai būtų idealūs. Dažniausiai intensyviomis treniruotėmis užsiimantys vaikai atsiriboja nuo blogų pagundų ir aplinkoje tykančių pavojų, kurie nėra įtraukti į jauno sportininko kasdienybę. O kartais tiesiog neturi tam laiko.

vaiko pergale

Valios jėga.

Nepriklausomai kokį būrelį išsirinksite, susidursite su valios išbandymu. Valios jėga formuojasi veikiant nesėkmėms ir pagundoms. Mažas sportininkas nuo pat savo sportinio kelio pradžios žino, ką reiškia daug ko atsisakyti. Pavyzdžiui: valgyti tik tinkamą maistą, būti sveikam ir nuolat stebėti savo sveikatą, įveikti skausmą ir traumas. Būti sportininku sunku. O būti čempionu yra šimtą kartų sunkiau.

Laiko planavimas.

Bet kuris sportininkas turi mokėti savo laiką planuoti tinkamai. Tuo metu, kai jo tėvų, trenerio ar draugų nėra šalia, jis turėtų suprasti, ką turi daryti. Todėl nepaprastai svarbu, kad visus sprendimus priimtumėte kartu su būsimu čempionu, paaiškintumėte jam, kaip, kiek ir kodėl jis turėtų treniruotis, miegoti, valgyti ir pan. Kad tuo metu, kai jis būna vienas, jaustųsi atsakingas ir suprastų savo veiksmų padarinius.

Kuklumas.

Sėkmė ir pergalės dažnai pakelia sportininką savo akyse prieš kitus, ir tai gadina jo santykius su aplinkiniais. Mokėjimas susidoroti su pergalės emocijomis ne ką lengvesnis nei susigyvenimas su pralaimėjimo kartėliu. Būtent kuklumas padės išvengti patiriamų didelių nusivylimų ateityje. Vaikas turėtų mokėti būti santūrus, saikingas ir ramus. Jis turi mokėti valdyti save. Tai padeda susikaupti ir pasiekti tikslus. Pasakykite savo sportininkui, kad nugalėtoją kuklumas puošia ir išaukština kitų akivaizdoje, o visų pirma, tai formuoja pagarbą jo asmenybei.

Darbas su pačiu savimi.

Gebėjimas dirbti su savimi yra bet kurio specialisto, taip pat ir sportininko, tobulėjimo mechanizmas. Sporto laimėjimai reikalauja kruopštaus žmogaus, kūno ir gebėjimų darbo. Vaikas turi žinoti, kad darbas yra vienas iš pagrindinių būdų pasiekti išsvajotas aukštumas bei puikų įvertinimą. Net ir labai gabūs vaikai, netaps čempionais neidėję darbo.

Visos savybės, kurias aptarėme šiame straipsnyje, yra neatsiejama čempiono asmenybės dalis. Ne kiekvienas vaikas ir ne kiekvienas tėvas gali atlaikyti visus išbandymus kelyje į išsvajotą pergalę. Ir ne visi vaikai taps profesionaliais sportininkais. Tačiau sportinis ugdymas sušvelnins Jūsų vaiko charakterį ir bus naudingas siekiant tikslų bet kurioje srityje, nesvarbu, kokį gyvenimo kelią jis bepasirinktų.

Mokykleles

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *