10 priežasčių, kodėl Jūsų vaikas turi išmokti groti saksofonu!

Smalsusvaikas.lt

26 sausio 2020

Komentarų: 0

Pradžia Būreliai / mokyklėlės

10 priežasčių, kodėl Jūsų vaikas turi išmokti groti saksofonu!

Saksofonas visada buvo vienas populiariausių instrumentų muzikos istorijoje. Be akivaizdaus susižavėjimo, kaip teigia profesionali muzikantė Julija Kuzminskienė, kurio sulauksite iš aplinkinių už puikų instrumento pasirinkimą, yra daugybė priežasčių, dėl kurių Jūsų vaikas gali pradėti groti būtent šiuo instrumentu:


Saksofono pamokos
1. Puikus būdas išreikšti savo kūrybiškumą.
Vaikas, mokydamasis groti bet kokiu muzikos instrumentu, gali išreikšti save, tačiau būtent saksofonas tam ypač tinka dėl plačios dinamikos ir lankstaus garso, leidžiančio perteikti daugybę emocijų ir stilių. Vyresniame amžiuje vaikai jau net patys kuria savus kūrinius, taip išreikšdami paauglystėje išgyvenamas emocijas.

 

2. Yra saksofonas tinkantis visiems!
Daugeliu instumentų vaikas dar negali pradėti mokytis groti dėl mažo savo ūgio, pvz.: gitara ar bosu. Tačiau šis instrumentas yra puiki išeitis daugeliui. Iš viso yra 8 skirtingų tipų saksofonai: sopraninas, sopraninis, altinis, tenorinis, baritoninis, bosinis, kontrabosinis, subkontrabosinis. Trys pastarieji naudojami labai retai. Tačiau populiariausieji yra keturi: sopraninis (B-derinimo), altinis (Es – derinimo), tenorinis (B – derinimo) ir baritoninis (Es- derinimo). Muzikos mokyklose retokai, tačiau mokytojai renkasi ir saksofoną sopraniną. Tai labai mažas saksofonas, identiškas saksofonui altui, bet perpus lengvesnis ir mažesnis. Taigi, ar Jūsų vaikas yra aukštas, ar žemesnis, ar mėgsta moderniąją ar populiariąją muziką, jis galės mokytis groti tiek fiziškai, tiek ir techniškai patogiai.

Julija Kuzminskiene

Patiems mažiausiems, kurie nuo pat mažų dienų nori girdėti nebe mažos fleitutės skambesį, amerikiečiai turi puikų pasiūlymą – specialų nedidelio svorio saksofoną 5-7 metų vaikams. Tai puiki alternatyva pirmiesiems profesionalaus būsimo muzikanto žingsneliams.

 

3. Muzika padeda vaikams geriau mokytis mokykloje, lavina būtinuosius gebėjimus.
Turbūt jau teko girdėti šimtą priežasčių, kodėl mokytis muzikos yra puiku, tačiau ar žinojote, kad tai gali pagerinti Jūsų vaiko akademinius gebėjimus tokiose srityse kaip lietuvių kalba ar matematika? Grojimas instrumentu pagerina garsinius įgūdžius ir galimybę atskirti įvairius garsus, kurie padeda tobulinti kalbą. Tai taip pat suteikia galimybę tobulinti abstrakčius samprotavimo įgūdžius (gebėjimą atpažinti loginius modelius), kurie yra būtini matematikos ir gamtos moksluose.

 

4. Vaikai mokosi bendrauti ir dirbti komandoje.
Grojant orkestriniu instrumentu, tokiu kaip saksofonas, galima įsitraukti į daugybę įvairių muzikinių grupių, dalyvauti įvairiuose renginiuose. Pavyzdžiui, grojimas saksofonu pučiamųjų orkestre gali padėti įgyti svarbių gyvenimo įgūdžių, kaip dirbti komandoje ir ugdyti net vadovavimo įgūdžius. Šie įgūdžiai besąlygiškai bus naudingi vaikui užaugus ir siekiant savo asmeninės karjeros. Tai taip pat leidžia susitikti su daugybe skirtingų žmonių, susidraugauti su žmonėmis, kuriuos sieja ta pati aistra muzikai!

 

5. Tai moko vaiką kantrybės ir atkaklumo.
Vaikui pradėjus mokytis saksofono vargu ar sulauksite greitų rezultatų ir progreso, ypač jei iki tol vaikas nelankė jokių muzikinių užsiėmimų, tačiau tokie išbandymai ugdo ne tik vaiko, bet ir Jūsų kantrybę ir atkaklumą. Taip vaikas laikui bėgant suvoks, kad kuo daugiau įdedama pastangų, tuo geresni rezultatai. O Jūs, tėveliai, tikėkite savo vaiku, nepasiduokite užpuolus pirmiesiems nuogąstavimams, būkite kantrūs ir laikui bėgant tikrai nustebsite visi, kokius kūrinius išmoksta groti Jūsų atžala.

 

6. Puikus būdas atsipalaiduoti.
Grojimas muzikos instrumentais yra gana gerai žinomas būdas, kuris padeda atsipalaiduoti ne tik vaikams, bet ir suaugusiam žmogui. Vaikai, ypač šiais technologijų laikais, to padaryti vis mažiau moka, o dėmesį koncentruoja į kompiuterinius žaidimus ar telefonus. Grojant saksofonu, susikaupiama ties vienu dalyku, nesvarbu, ar tai būtų skaitomos natos ar bandymas kuo tiksliau atlikti kūrinį. Tačiau pagrindinis dalykas, kad tuo metu Jūsų vaikas gali pamiršti apie kasdienio gyvenimo stresus ar nesėkmes mokykloje. Muzikos kūrimas taip pat gali smarkiai pagerinti nuotaiką, ypač jei pasirenkama nuotaikinga ar mėgstamiausia daina.

 

7. Gerina vaiko atmintį.
Daugybė skirtingų tyrimų ir mokslininkų jau įrodė, kad vaikai, kurie mokosi groti, lengviau įsisavina informaciją ir turi geresnę atmintį. Tik įsivaizduokite kiek informacijos turi priimti ir apdoroti vienu metu: skaityti, dirbti kartu su savo motorika ir atmintimi, kad sukurtų teisingus garsus ir ritmą.

 

8. Tai įgūdžiai visam gyvenimui.
Grojimą saksofonu kai kuriais aspektais galima palyginti su važiavimu dviračiu. Vieną kartą išmokęs, atsiminsi visą gyvenimą. Įspūdinga, kaip jūsų vaikui paaugus jo pirštai ir rankos prisimins grojimo pozicijas, o pamačius senus užrašus, pasigirs nuostabaus grožio melodijos.

 

9. Tai nėra taip sunku, kaip atrodo.
Daugelis žmonių sako, kad labiausiai jie apgailestauja, jog kažkada tėvai taip ir nenuvedė į muzikos mokyklą, nes jiems atrodė, kad tai per sunku jų vaikui. Tačiau šiuolaikiniai tėvai nėra linkę taip nuvertinti ir puikiai supranta, kad turint pakankamai laiko ir atkaklumo, dauguma žmonių gali išmokti groti bet kokiu instrumentu, o ypač saksofonu! Muzika labai primena naujos kalbos mokymąsi, t.y. žymėjimas yra žodžiai, o saksofono skleidžiami garsai yra tai, ką skaitote.

 

10. Saksofonas yra nuostabus instrumentas!
Šiuo instrumentu groju jau ne vieną dešimtmetį, tai tapo neatsiejama mano gyvenimo dalimi. Ir patikėkite, nieko nėra nuostabiau nei muzika kiekvienos šeimos gyvenime.

Saksofonste Julija

Kviečiu pasidomėti Jūsų mieste esančiomis saksofono muzikos vaikams mokymosi galimybėmis ir nieko nelaukus – padėti vaikui atrasti save!

Profesionali saksofonistė Julija Kuzminskienė

www.saksofoniste.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *