Šiandien klausimas, kodėl reikia mokytis anglų kalbos, yra šiek tiek keistas. Tiesiog atsakymas į jį prilygsta atsakymui į klausimą, kodėl reikia mokytis matematikos ar fizikos. Tai taip pat svarbu, kaip teisingai kalbėti, skaityti ir rašyti lietuviškai.
Anglų kalba teisėtai laikoma viena iš labiausiai paplitusių šnekamųjų kalbų pasaulyje: ji oficiali daugiau nei 50 pasaulio šalių bei yra gimtoji apie 400 milijonų žmonių.
Šiuolaikiniai tėvai puikiai supranta ir stengiasi kuo anksčiau įtraukti vaikus į užsienio kalbos mokymąsi: kiekvienas iš tėvų nori suteikti savo vaikui kuo geresnę ateitį, o tai yra visiškai natūralu. Tačiau kokie yra ankstyvojo užsienio kalbos mokymosi pranašumai? Ar darželinukas yra pasiruošęs mokytis užsienio kalbos?
Remiantis tarptautinių mokslinių tyrimų rezultatais, geriausias laikas vaikui pradėti pažintį su užsienio kalbomis iki septynerių metų. Tad netikėkite posakiu, kad vaikas negali mokytis kitos kalbos, jei dar puikiai nekalba savo gimtąja kalba.
1) Greitas informacijos įsisąmoninimas
Vaikai turi išvystytą vaizdinę atmintį, todėl daug lengviau įsimena ir išmoksta naujus žodžius, tiesiog matydami paveikslėlius ar žiūrėdami animacinius filmukus. Pvz., konstruodami sakinį angliškai, suaugusieji bando logiškai suformuluoti savo idėją lietuvių kalba ir tik tada pereina prie užsienio kalbos. Ši taktika yra daugelio klaidų priežastis, nes britai galvoja šiek tiek kitaip ir skiriasi jų kalbos struktūra. Be to, vaikų paprastai neriboja jokie rėmai, todėl jie lengvai ir nedvejodami bendrauja užsienio kalba.
2) Gebėjimas išvengti akcento.
Suaugusieji ar vėliau pradėję kalbėti užsienio kalbomis vaikai, dažniau kalba angliškai su akcentu ir tai ištaisyti tampa arba neįmanoma arba labai sudėtinga. Vaikai lengvai priima kalbėjimo būdą, mėgdžioja intonaciją ir garsus. Tai padeda išvengti būsimų akcentų.
3) Lengva sukurti motyvaciją.
Dažniausiai vaikui sunku paaiškinti, kad, pavyzdžiui, norint įstoti į universitetą po 12 metų, jam reikės užsienio kalbos. Tačiau motyvacija gali būti sukurta kitais būdais. Būdamas 5-8 metų vaikas domisi daugeliu dalyku. Net vadovėlis su spalvingomis iliustracijomis gali sukelti didelį jo susidomėjimą. Jei pamokoje jį domina žaidimas ar animacinis filmas, tada, žinoma, jis norės dar kartą apsilankyti pamokoje, kad galėtų toliau žaisti ir džiaugtis! Štai kodėl žaismingai pateikiama mokomoji medžiaga ikimokyklinio ir pradinio ugdymo moksleiviams.
4) Papildomos tobulėjimo galimybės.
Vaikų pamokos, kaip taisyklė, yra žaismingos: jie daug piešia, juda, bendrauja. Visos šios sąlygos yra labai palankios visapusiškam vaiko vystymuisi. Be to, mokydamiesi, pavyzdžiui, anglų kalbos mokyklėlėse, įgis naujų draugų, turės socializacijos galimybes. Anglų kalbos pamokos yra ne tik naujas žodynas, gramatika, bet ir įdomūs faktai apie kitas kultūras! Tai praplečia mažojo studento akiratį.
5) Motyvacija kitiems.
Kaip žinote, motyvuotas žmogus įkvepia kitus. Dažnai vaikas, grįžęs iš pamokų namo, pradeda bendrauti su tėvais angliškai, jie taip pat pradeda domėtis ta kalba. Pasitaiko atvejų, kai, žiūrėdami į vaiką, tėvai taip pat pradeda lankyti užsienio kalbų kursus.
Anglų kalbos pamokos vaikams skirtos ne tik padėti tvirtą žinių pagrindą, neabejotinai naudingą suaugus, bet ir panaikinti bendravimo kliūtis, praplėsti akiratį, plėtoti motorinius įgūdžius ir dalyvauti veikloje, susijusioje su kalbos mokymu. Tokio pasirengimo mokyklai vertė neabejotina.
Paauglystėje mokytis anglų kalbos pirmiausia reikia ne tik mokyklos egzaminų rezultatams, bet ir pasirengiant mokytis universitete, renkantis profesiją. Be to, šio amžiaus vaikai yra pilni ryžto ir noro keliauti ir bendrauti visame pasaulyje.
©2019 Visos teisės saugomos. Smalsusvaikas.lt
Parašykite komentarą